Kontakt: 

RECEPCJA: (+48) 77 550 33 01, kom. 606 300 703

RESTAURACJA: kom. 602 729 231

Hotel wkomponowany w miasto

Widok z okien restauracji i hotelowych pokoi zapiera dech. W dole Odra, zielone tereny nadbrzeżne, Most Piastowski, Zaodrze. Lepszą lokalizację trudno sobie w Opolu wymarzyć. To ona była jednym z powodów, dla których znany opolski inwestor Mariusz Wójcicki zdecydował się na budowę w tym miejscu butikowego hotelu Piano.


Powodem nie jedynym, bo jak mówi sam zainteresowany, na decyzję o powstaniu obiektu wpłynęła możliwość pozyskania unijnych dotacji. - Nie mogę powiedzieć, że zawodowo nie czułem się spełniony. Nowe wyzwanie właściwie do niczego nie było mnie potrzebne. Ale szkoda było nie skorzystać z unijnych funduszy. Gdyby nie one, pewnie nie porwałbym się na budowę hotelu  - wyznaje szczerze Mariusz Wójcicki.

 

Autorem projektu architektonicznego hotelu Piano jest utytułowany opolski architekt Mirosław Palej, który z wielkim entuzjazmem podszedł do zadania. Wymagało ono niemałego wysiłku, zważywszy ze do dyspozycji była niewielka działka (335 mkw), ograniczona z jednej strony Odrą. A hotel miał być ulokowany w strefie zero czyli pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków.

 

Budowa obiektu trwała cztery lata i wymagała niemal ekwilibrystyki. Oprócz ograniczeń związanych z rzeką zamknięta była wówczas ulica Barlickiego, a wyjazd od strony Ostrówka utrudniał maszynom budowlanym tunel.

 

Beton na budowę dostarczany więc był żurawiem z ulicy Piastowskiej. Ze względu na obecność wody trzeba było obiekt posadzić na 20 palach. Niełatwą inwestycję udało się sfinalizować dzięki m.in. wyspecjalizowanym firmom budowlanym Jana Dudzika i kilku innym.

 

Aranżacje wnętrz w stylu lat 20- 30-tych ubiegłego wieku wykonała wrocławska firma Ami-Decor. W efekcie powstało 10 pokoi (25 miejsc noclegowych), klimatyczna restauracja, pub na wysokości lustra wody. Wszystko umieszczone na powierzchni 1000 metrów kwadratowych i pięciu kondygnacjach - jednej podziemnej i czterech nadziemnych. To było absolutne maksimum, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie przewidywał w tym miejscu wyższej zabudowy.

 

Właściciel ze swoich finansów zagospodarował przylegający do hotelu parking. Miasto, które jest właścicielem terenu zgodziło się by mógł za to dzierżawić jeden sektor.

 

Skąd nazwa Piano? - To pomysł mojej córki Agaty. Argumentowała, że nazwa jest krótka, łatwa do zapamiętania nawet dla cudzoziemców, adekwatna do obiektu i otoczenia - pobliskiego Amfiteatru. Oznacza spokój, wyciszenie. I właśnie to serwujemy naszym gościom - relaks, odpoczynek, miejsce, gdzie mile mogą spędzić czas - mówi Brygida Jakimiak, żona Mariusza Wójcickiego, zarządzająca hotelem

 

Piano właśnie uzyskał czwartą gwiazdkę. Właściciele twierdzą, że od początku w tą czwartą gwiazdkę celowali. Dzięki unijnym funduszom udało się wypracować wysoki standard zarówno w wyposażeniu pokoi hotelowych, jak i kuchni, restauracji. Spełnić trzeba było prawie sto kryteriów, by uzyskać tak wysoki poziom usług. Hotel wypełnia też wiele wymogów ekologicznych - napowietrzne pompy ciepła grzeją wodę użytkową i dogrzewają pomieszczenia, rekuperatory pozwalają odzyskać część ciepła, zainstalowany w kuchni separator tłuszczu sprawia, że nie przedostają się one do ścieków komunalnych.

 

Pani Brygida w sąsiedztwie hotelu założyła ogródek lawendowy. Poduszeczki z suszem pachną w pokojach gości.

 

Piano, choć na opolskim rynku funkcjonuje od niedawna, zdobył już Top Markę, a w opinii internautów jest liderem wśród opolskich hoteli.

 

Źródło: Opolskie Wiadomości Regionalne

 

Wszystko o naszym hotelu, restauracji i pubie:

PIANO HOTEL****

Dowiedz się co dla nas jest ważne, abyś w tym miejscu czuł się przyjemnie.

Więcej informacji...

MENU SZEFA KUCHNI

Czy jesteś ciekawy naszego menu? Poznaj naszą kuchnię.

Więcej informacji...

WIRTUALNY SPACER

Zapraszamy do zwiedzania naszego hotelu.

Więcej informacji...

LOKALIZACJA

Kontakt - sprawdź, jak do nas dojechać, zadzwonić lub wysłać wiadomość.

Więcej informacji...


szybka pozyczka